„Chodź na słówko” – relacja ze spektaklu

W czwartek 4 kwietnia na scenie Czytelni Czasopism wystąpiła grupa teatralna z PMDK im. H. Jordana w Tarnowskich Górach. Młode artystki wystawiły sztukę pt. „Chodź na słówko” na podstawie dramatu Maliny Prześlugi. Historia opowiadała przygody słów, które źle wypowiedziane nie wiedziały kim tak naprawdę są. W ten sposób poznaliśmy Kulę, która chciała być kurą oraz Toperza, który chyba powinien zostać nietoperzem. Spektakl pełen był gier słownych, w których pojawiały się pomysły rozwiązania problemu, łącznie z wmaszerowaniem na scenę samego Języka Polskiego. Na pochwałę zasługuje poziom umiejętności grupy, która choć bardzo młoda, zapowiada się obiecująco. Tekst sztuki nie jest łatwy, ale zarówno pamięć jak i interpretacja dziewcząt były wczoraj bez zarzutu.

Po przedstawieniu na scenie wystąpiły młodziutkie solistki, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie.