Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): ferie w Bibliotece

Ach co to było za spotkanie! 7 księżniczek stawiło się na spotkanie by stworzyć dla siebie iście królewskie przebranie. Maski weneckie, korona księżniczki i różdżka czarodziejki- to niezbędne atrybuty na bal, na który niewątpliwie wybiorą się uczestniczki ferii w bobrownickiej biblioteki. Wszystkim czytelnikom bobrownicka filia życzy udanych ferii.

Miłość! Miłość! Święto Zakochanych zawitało do bobrownickiej biblioteki. Dla tych, których kochają i dla tych, których lubią, uczestniczki ferii wykonały okolicznościowe kartki stworzone metodą iris folding, która przybyła do nas aż z Holandii. Ale to nie jedyna atrakcja, która spotkała nas w bibliotece. Obejrzeliśmy bajkę „Kot w butach” oraz Wiersze Brzechwy dzięki rzutnikowi Ania.

Ahoj piraci! Choć są ferie, w bibliotece wciąż się dzieje. I pomimo tego, że zima wciąż za oknem w bobrownickiej bibliotece marzymy o słońcu i plaży. Dlatego też zrobiliśmy plażę w słoiku, dzięki której oczekiwanie na wakacje będzie o wiele przyjemniejsze. Ale zrobienie morskich słoików napotkało się z nie lada trudnościami, a to za sprawą złego pirata zwanego Śmierdząca Skarpetka, który schował dzieciom klucz do biblioteki. Na szczęści dzieci okazały się sprytniejsze i klucz został szybko znaleziony dzięki mapie ukrytej miedz książkami. Dlatego  mogliśmy nie tylko zrobić morską plażę, ale także złowić rybki pełne cukierków, potańczyć w rytmie szantów, a także stoczyć bitwę na kule armatnie.