Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Literackie poranki

10 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Heraldyki. Z tej też okazji w ramach „Literackich Poranków” bibliotekarka z Filii nr 4 przeczytała dzieciom z bobrownickiego przedszkola Legendę o królu Zygmuncie. Bibliotekarka opowiedziała o tym, czym zajmuje się heraldyka, co to jest herb, a także przedstawiła krótką historię tarnogórskiego herbu. Dzieci stworzyły herb Tarnowskich Gór oraz Bobrownik Śląskich, dzielnicy w której mieszkają.

Literackie poranki 10.06.19

W środę, 5 czerwca, „Literackie poranki: w magicznym świecie literek” zawitały do dzieci z przedszkola Be Clever. Tematem spotkania było to, co można spotkać wiosną na łące. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książeczkę Jolanty Krysztofiak „Kwiatuszek: przyjaciel pszczółek i muszek” oraz opowiadanie Grzegorza Kasdepke ” Skarb w piaskownicy”, a dzieci pokolorowały biedronki i umocowały je na liściu.

„Literackie poranki – w magicznym świecie literek” znów zawitały do bobrownickiego przedszkola. Jako, że maj to miesiąc kiedy przypada święto mamy, bibliotekarka przeczytała dzieciom historie związane z tym dniem. Była to opowieść „Całus na dobranoc” A. Hest, „Mamo kocham Cię” oraz wiersz A. Edyk- Psut „Moja mama”. Dzieci wykonały również laurki pełne kwiatów, które wręczą swoim mamom 26 maja, w dniu ich święta.

2 kwietnia, w rocznicę urodzin pisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tym w ramach „Literackich poranków” bibliotekarka odwiedziła dzieci z bobrownickiego przedszkola. Przeczytano dzieciom opowiadanie o Kubusiu Puchatku i jego perypetiach związanych z wiosną, oraz historie o tajemniczej kradzieży zabawek, którą rozwiązali bohaterowie książki „Psi patrol: przygodna na festynie”. Nawiązaliśmy również do pory roku, która nastała i stworzyliśmy wiosenne drzewo. Dzieci zapoznały się z nowościami książkowymi dostępnymi w bibliotece.