Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Literackie poranki

Ustanowiony w 2011 roku przez ONZ Międzynarodowy Dzień Przyjaźni stał się głównym tematem lipcowych „Literackich poranków”. Bibliotekarka spotkała się z dziećmi z bobrownickiego przedszkola, by przeczytać opowiadanie Marty Stęplewskiej „Najśliczniejszy miś”, które porusza tematykę przyjaźni wśród najmłodszych. Dzieci wysłuchały również bajki przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai oraz wykonały łańcuch przyjaźni, który zawisł na ścianie przedszkola.

10 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Heraldyki. Z tej też okazji w ramach „Literackich Poranków” bibliotekarka z Filii nr 4 przeczytała dzieciom z bobrownickiego przedszkola Legendę o królu Zygmuncie. Bibliotekarka opowiedziała o tym, czym zajmuje się heraldyka, co to jest herb, a także przedstawiła krótką historię tarnogórskiego herbu. Dzieci stworzyły herb Tarnowskich Gór oraz Bobrownik Śląskich, dzielnicy w której mieszkają.

Literackie poranki 10.06.19

W środę, 5 czerwca, „Literackie poranki: w magicznym świecie literek” zawitały do dzieci z przedszkola Be Clever. Tematem spotkania było to, co można spotkać wiosną na łące. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książeczkę Jolanty Krysztofiak „Kwiatuszek: przyjaciel pszczółek i muszek” oraz opowiadanie Grzegorza Kasdepke ” Skarb w piaskownicy”, a dzieci pokolorowały biedronki i umocowały je na liściu.

„Literackie poranki – w magicznym świecie literek” znów zawitały do bobrownickiego przedszkola. Jako, że maj to miesiąc kiedy przypada święto mamy, bibliotekarka przeczytała dzieciom historie związane z tym dniem. Była to opowieść „Całus na dobranoc” A. Hest, „Mamo kocham Cię” oraz wiersz A. Edyk- Psut „Moja mama”. Dzieci wykonały również laurki pełne kwiatów, które wręczą swoim mamom 26 maja, w dniu ich święta.

2 kwietnia, w rocznicę urodzin pisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tym w ramach „Literackich poranków” bibliotekarka odwiedziła dzieci z bobrownickiego przedszkola. Przeczytano dzieciom opowiadanie o Kubusiu Puchatku i jego perypetiach związanych z wiosną, oraz historie o tajemniczej kradzieży zabawek, którą rozwiązali bohaterowie książki „Psi patrol: przygodna na festynie”. Nawiązaliśmy również do pory roku, która nastała i stworzyliśmy wiosenne drzewo. Dzieci zapoznały się z nowościami książkowymi dostępnymi w bibliotece.