Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.) Srebrne Bobry. Klub Młodych Kreatywnych

Scrapbooking, czyli metoda ręcznego ozdabiania i tworzenia albumów ze  zdjęciami została wykorzystana podczas majowych warsztatów w bobrownickiej bibliotece. Srebrne Bobry i tym razem stanęły na wysokości zadania. Dzięki tej technice powstały kartki na Dzień Mamy. Choć metoda z pozoru wydaje się być łatwa, wymaga od tworzącego sporej dozy wyobraźni, umiejętności łączenia ze sobą różnych materiałów oraz kreatywności. Bobrownickie czytelniczki jak zwykle spisały się na medal.

Srebrne Bobry 05.19

Prawdziwy artysta stworzy dzieło z każdego materiału. Nawet jeśli to będzie zwykły karton, to wydobędzie z niego jego piękno. Tak też się stało na kolejnych warsztatach w bobrownickiej bibliotece. Zdolne Srebrne Bobry stworzyły kartonowe ramki, na których umieściły swoje ulubione zdjęcia.

Bobrownickie Bobry znów pełne energii. Tym razem dzieci ozdobiły styropianowe jajka techniką qullingu. Choć ta metoda papieroplastyki nie należy do łatwych, to „Srebrne Bobry” poradziły sobie z nią znakomicie.

U „Srebrnych Bobrów” znów się działo. Tym razem inspiracją do naszych działań stał się Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia. Stworzyliśmy obrazki z tego, co udało nam się zebrać podczas wiosennego spaceru: kamieni i patyczków. Powstały piękne obrazy w kolorach ziemi

„Srebrne Bobry” znów działały! Tym razem mali twórcy wykonali świąteczne kartki metodą iris folding: kolorowe paski ozdobiły jajka i zajączki. Część kartek została nawet wypełniona życzeniami, by jak najszybciej mogła zostać wysłana do najbliższych.

Choć za oknem jeszcze mało kolorowo i wiosennie to w bobrownickiej bibliotece wiosna w pełni, a to za sprawą marcowych warsztatów, na których „Srebrne Bobry” wykonały filcowe kwiaty. Wielobarwne bukiety będą cieszyć oko dopóki nie zakwitną ich prawdziwe odpowiedniki.

Choć do kalendarzowej wiosny zostało trochę czasu, to u bobrownickich „Srebrnych Bobrów” już wiosna. Stało się to za sprawą marcowych warsztatów, na których dzieci wykonały wiosenne drzewka. Zazieleniło się w bibliotece dzięki wspaniałym pracom, które dzieci wykonały samodzielnie.

Kolejne warsztaty w klubie młodych kreatywnych „Srebrny Bóbr” za nami. A działo się, oj działo. A  tematem lutowych warsztatów były filcowe okładki na notes, które każda z uczestniczek zajęć wykonała na swój własny, oryginalny sposób. Dzięki temu powstały notesy, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Kolejne warsztaty już w marcu, na które zapraszamy serdecznie.

W Klubie „Srebrnego Bobra” znów się działo. Kolejne zakręcone spotkanie za nami, na którym powstały piękne kartki techniką qulling. Niektóre z nich jeszcze tego samego dnia zostały wysłane pocztą, by mogły dotrzeć do babci i dziadka z okazji ich święta. Kolejne warsztaty w Klubie już w lutym. Serdecznie zapraszamy.

21 i 22 stycznia to czas kiedy świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. „Srebrne bobry” z bobrownickiej biblioteki z tej okazji zrobiły dla swoich dziadków kartki metodą qulling.  Zawijaliśmy, skręcaliśmy i komponowaliśmy kartki, a efekt wyszedł znakomity. Kolejne spotkanie, na którym „Srebrne bobry” będą wykonywać prace tą techniką już w piątek 18 stycznia. Wszystkim Dziadkom życzymy wszystkiego dobrego w dniu ich święta