Filia nr 5 (Repty Śl.) „Inspiracje książkowe przedszkolaków” oraz „Warsztaty literacko-artystyczne”

Dnia 29.11 /czwartek/ w ramach cyklu „Inspiracje książkowe przedszkolaków” bibliotekarka z filii Nr 5 w Reptach Śl. spotkała się z przedszkolakami. Grupy „Misie”, „Żabki” oraz „Krasnale” poznały kolejnych bohaterów z wybranych bajek. Dwie starsze grupy z ochotą wysłuchały o przygodach Reksia i jego przyjaciół z podwórka z książki „Reksio, wielka księga przygód”. Dzieci wykonały portrety głównego bohatera. Natomiast najmłodsza grupa zapoznała się z perypetiami  małego misia Koralika z książki „Miś Koralik. Rysa” Grażyny Nowak-Balcer w nawiązaniu do obchodzonego niedawno „Dnia Pluszowego Misia”.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych , w ramach „Warsztatów literacko-artystycznych” odbyły się zajęcia w bibliotece i w filii nr 1 T.C.K. w Reptach Śl. Tematem zajęć był również, wspomniany wcześniej, pluszowy miś. Perypetie niegrzecznego misia z książki „Uszatek i Pyzatek” spodobały się dzieciom. Otrzymały one szablony misia do pokolorowania. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w bibliotece. Filia nr 5 (Repty Śl.) "Inspiracje książkowe przedszkolaków” oraz "Warsztatów literacko-artystycznych"