„Impresje jedwabne” – wernisaż prac Heleny Dzionyk

Zapraszamy na wernisaż prac Heleny Dzionyk, który odbędzie się 30 marca (sobota) 2019r. o godzinie 16.00 w Czytelni Czasopism.

Helena Dzionyk ukończyła wydział artystyczno-pedagogiczny Uniwersytetu Śląskiego. Wiele indywidualnych wystaw, setki prac, z których większość znajduje się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Kanadzie, to dorobek jej kilkudziesięcioletniej pracy.

Artystka maluje na zwiewnym, delikatnym jedwabiu. W 2005 roku wystawą w Centrum Kultury Francois Mauriac w Bouliac, jako pierwsza Polka, rozpoczęła prezentowanie obrazów malowanych tą techniką. Prace wystawiane były również w Bordeaux, Montedre oraz nagrodzone pierwszym miejscem w XXIII Salonie Malarstwa w XVI Atelier Młodej Europy w Prignac et Marcamps w Akwitanii.

Wystawę można oglądać w Galerii Antresola od 1 do 30 kwietnia 2019r.

Informujemy, że podczas wernisażu będą wykonywane zdjęcia w celach promocyjnych Biblioteki.