Konferencja popularnonaukowa „Literaci tarnogórscy”

Serdecznie zapraszamy na konferencję popularnonaukową „Z inspiracji srebrnym miastem: życie i twórczość Donata Kirscha”, która odbędzie się 11 października 2018 r. o godz. 12:00 w Muzeum tarnogórskim ul. Rynek 1.

Program:

12:00 – Otwarcie konferencji.

12:10 – Donat Kirsch – narodziny legendy.

Prelegent: Andrzej Kanclerz – poeta, animator kultury literackiej, człowiek którego Donat Kirsch nazywa swoim biografem.

12:40 – Kilka słów o „milczeniu” Donata Kirscha.

Prelegent: Andrzej Śnioszek ur. 1987. Doktorant w Zakładzie Literatury XX i XXI wieku Uniwersytetu Śląskiego. Wiceprezes Fundacji Józefa Świdra. Publikował m.in. w „eleWatorze”, „Małym Formacie”, „Scontri”, „Śląskich Studiach Polonistycznych”, „Śląsku”, „Zdaniu”. Obecnie przygotowuje edycję pism krytycznych Donata Kirscha oraz rozprawę pt. Krytyka i doświadczenie. Antropologia literatury Henryka Berezy (pod kierunkiem dr hab. Grażyny Maroszczuk).

13:30 – Zakończenie konferencji.

Wstęp wolny!

Konferencja_ Z inspiracji srebrnym miastem