Młodzieżowy Klub Książki „Pod Kasztanowcem”

Ostatnie, przed letnią przerwą, spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki
„Pod Kasztanowcem” dotyczyło książek, z których najczęściej korzystamy planując letnie wojaże. Bo to właśnie dzięki przewodnikom, mapom i książkom podróżniczym dowiadujemy się najwięcej o miejscu, do którego planujemy się udać. Książki te nie tylko informują nas o wielu ciekawych miejscach na świecie, ale także stają się inspiracją do tego, by samemu pokusić się o zwiedzenie, poznawanie czy odkrywanie nowych miejsc. Uczestniczki spotkania opowiedziały również, które ciekawe kraje zwiedziły, a także jakie mają w planach na te obecne wakacje.

31 maja przy bibliotece nr 4 w Bobrownikach Śląskich rozpoczął swoją działalność Młodzieżowy Klub Książki „Pod Kasztanowcem”. Pierwszymi książkami, o których rozmawialiśmy była seria Marka Widmarka pt.: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Oprócz zapoznania się z przygodami dwóch młodych detektywów z miasteczka Valleby, dzieci rozwiązywały zagadki, szukały zaginionej książki w bibliotece oraz stworzyły papierową wersję miejsca, w którym Lasse i Maja mieszkają i pomagają ludziom rozwiązywać różne tajemnice.