Nowiny z Filii nr 1 (Lasowice), Filii nr 5 (Repty Śl.), Filii nr 4 (Bobrowniki Śl.)

2, 9 i 16 marca w bibliotece w Lasowicach odbyły się kolejne spotkania Koła Miłośników Rękodzieła. Rozpoczął się okres tworzenia ozdób wielkanocnych. Tym razem panie wykonały jajka pod różnymi odsłonami np. z materiału polarowego szyte autorskim ściegiem Pani Izy oraz jajka tworzone metodą decoupage do powieszenia na oknie.

Filia nr 1 Lasowice ozdoby wielkanocne

Filia nr 1 Koło miłośników rękodzieła.6 marca dzieciom z Przedszkola nr 5 w Lasowicach została przeczytana książka „Polowanie na owady”. Dzieci musiały zapamiętać oraz wymienić owady opisane w książce, a następnie zajęły się pracami plastycznymi.

Filia nr 1 Lasowice przedszkole

Filia nr 1 Lasowice przedszkole8 i 9 marca z okazji Dnia Kobiet dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lasowicach tworzyły motywy kwiatowe z origami.

Filia nr 1 Lasowice Dzień kobiet1

W otoczeniu róż i tulipanów 8 marca uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Czytelników w Reptach Śl.  rozmawiali o dobrej, ciekawej literaturze. W związku z Dniem Kobiet omawiano także sytuację kobiet na różnych kontynentach. Uczestnicy spotkania polecają na nadchodzącą wiosnę powieści polskiej pisarki Katarzyny Enerlich, która w swoich książkach, osadzonych na tle malowniczego mazurskiego krajobrazu, opowiada poruszające historie.

Filia 5 (Repty Śl.) DKC marzec 2018

9 marca Filia nr 4 w Bobrownikach Śl. zorganizowała zajęcia dla grupy pięciolatków z Przedszkola nr 12. Tematem zajęć były polskie przysłowia i ich znaczenie. Po przeczytaniu książeczki „Ni pies, ni wydra” M. Bryczyńskiego dzieci wybrały sobie przysłowia, do których tworzyły prace plastyczne: wycinanki i kolorowanki. Z wykonanych prac utworzono wystawę.

Filia 4 (Bobrowniki Śl.) 09.03.18

Filia 4 (Bobrowniki Śl.) 09.03.18Filia 4 (Bobrowniki Śl.) 09.03.18