Obchody Dnia Św. Marcina

11 listopada po raz kolejny Biblioteka oraz parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach zorganizowały obchody Dnia św. Marcina, patrona m.in. dzieci, żołnierzy, jeźdźców, kapeluszników, kowali, krawców, podróżników, więźniów i żebraków. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć przedstawienie o życiu świętego, które przygotowała i wykonała młodzież z I LO im. S. Sempołowskiej. Opowieść o Świętym przeplatana została popularnymi i znanymi piosenkami, dzięki którym najmłodsi mieli okazję czynnie uczestniczyć w wydarzeniu. Następnie przywoływany św. Marcina pojawił się na biało-szarym koniu i poprowadził wszystkich zgromadzonych do ogrodu Biblioteki, gdzie czekały rogale oraz gorąca herbata. Zapłonęło także ognisko, przy którym kontynuowano zabawę oraz wspólne śpiewanie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesław Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji: Pani Asi, nauczycielowi Tomaszowi Tomaszewskiemu z I LO im. S. Sempołowskiej, wspaniałej młodzieży z I LO im. S. Sempołowskiej, policjantom z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach, Ośrodkowi Jeździeckiemu „Gonitwa”, Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Piekarni-Cukierni Wałach. Dziękujemy.