Zasady działania Biblioteki Centralnej

ZASADY DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W TRAKCIE EPIDEMII COVID-19:

Szanowni Czytelnicy, Biblioteka wznawia działalność, jednakże w zdecydowanie ograniczonym zakresie. Przygotowaliśmy pomieszczenia biblioteczne do obsługi użytkowników, wdrożyliśmy procedury udostępniania zbiorów gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo zarówno bibliotekarzy jak i czytelników. Przypominamy, że wszyscy użytkownicy biblioteki są zobowiązani do przestrzegania zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Podjęte ograniczenia są niezbędne ze względów bezpieczeństwa i mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

• Tylko zwroty i wypożyczenia zbiorów.
  • Czytelnie i stanowiska komputerowe są niedostępne.
  • Brak wolnego dostępu do półek z księgozbiorem. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz. Prosimy o przygotowanie wcześniej listy książek.
  • Zwrócone książki, dopiero po odbyciu 5 dniowej kwarantanny, zostaną odpisane z  konta czytelnika.
  • Zamawianie książek dostępnych będzie możliwe jedynie za pomocą e-maila oraz telefonicznie. Prosimy o podanie numeru karty czytelnika. Odbiór zamówionych książek w terminie uzgodnionym z bibliotekarzem (kontakt z konkretnym działem):

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH
tel. 32 / 285 41 60 wew. 10
wypozyczalnia@biblioteka.tgory.pl

DZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
tel. 32 / 285 41 60 wew. 11
dzialdladzieci@biblioteka.tgory.pl

WYPOŻYCZALNIA I CZYTELNIA NAUKOWA
tel. 32 / 285 41 60 wew. 12
czytelnianaukowa@biblioteka.tgory.pl

CZYTELNIA CZASOPISM
tel. 32 / 285 41 60 wew. 13
czytelnia@biblioteka.tgory.pl

WYPOŻYCZALNIA JĘZYKOWA I KSIĄŻKI MÓWIONEJ
tel. 32 / 285 41 60 wew. 14
wypozyczalniajezykowa@biblioteka.tgory.pl

• Rezerwacje książek wypożyczonych w katalogu Opac pozostają bez zmian.
  • Pozostałe, zgodnie z Regulaminem dostępnym na http://biblioteka.tgory.pl/

UWAGA:
Obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się na terenie Biblioteki.