Zasady działania Filii

Uwaga!

W dniu 18.09.2020 r. Filia nr 5 (Repty Śl.) będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

ZASADY DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W TRAKCIE EPIDEMII COVID-19:

Szanowni Czytelnicy, Biblioteka wznawia działalność, jednakże w zdecydowanie ograniczonym zakresie. Przygotowaliśmy pomieszczenia biblioteczne do obsługi użytkowników, wdrożyliśmy procedury udostępniania zbiorów gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo zarówno bibliotekarzy jak i czytelników. Przypominamy, że wszyscy użytkownicy biblioteki są zobowiązani do przestrzegania zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Podjęte ograniczenia są niezbędne ze względów bezpieczeństwa i mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

• Aktualne godziny otwarcia naszych filii znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
  • Obsługa czytelników przed wejściem do każdej filii na stanowiskach stworzonych specjalnie do tego celu.
  • Tylko zwroty i wypożyczenia zbiorów.
  • Stanowiska komputerowe są niedostępne.
  • Brak wolnego dostępu do półek z księgozbiorem. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz. Prosimy o przygotowanie wcześniej listy książek.
  • Zwrócone książki, dopiero po odbyciu 5 dniowej kwarantanny, zostaną odpisane z  konta czytelnika.
  • Zamawianie książek będzie możliwe jedynie telefonicznie.
  • Odbiór zamówionych książek w terminie uzgodnionym z bibliotekarzem.
  • Wszystkie zajęcia stałe i wydarzenia pozostają odwołane.
  • Pozostałe, zgodnie z Regulaminem dostępnym na  http://biblioteka.tgory.pl/