Promocja książki „Światy poetyckie Bolesława Lubosza”

24 października w tarnogórskim Muzeum, odbyło się zorganizowane przez naszą Bibliotekę  spotkanie promujące książkę „Światy poetyckie Bolesława Lubosza”. Wydarzenie to miało miejsce w wyjątkowym roku, bowiem jak napisano we wstępie „książka ta ma rocznicowy i zarazem nieokolicznościowy charakter. 11 stycznia 2018 roku Bolesław Lubosz obchodziłby dziewięćdziesięciolecie swoich urodzin.” To kolejna pozycja z serii „Światy poetyckie”, która ukazała się jako wynik współpracy Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego oraz Wydawnictwa Śląsk. Spotkanie poprowadził redaktor Maran Kisiel. Ponadto w spotkaniu wzięli udział red. Katarzyna Niesporek oraz autorzy poszczególnych rozdziałów, którzy podzielili się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i twórczości Bolesława Lubosza.

Dziękujemy pani Beacie Kiszel oraz wszystkim pracownikom Muzeum za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Książka jest już dostępna w naszych zbiorach. Istnieje również możliwość jej zakupu w cenie 25 zł.

Promocja książki Światy poetyckie Bolesława Lubosza