Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Styczeń 2020

BIBLIOTEKA CENTRALNA: „WIDOK Z OKNA” – WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ MACIEJA NIESŁONEGO

30 stycznia/17:00
Maciej Niesłony

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej „Widok z okna” Macieja Niesłonego, który odbędzie w czwartek 30 stycznia o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach (Galeria Antresola) przy ulicy Zamkowej 5. Spotkanie poprowadzi dr Jacek Kurek. Wstęp wolny. Informujemy, że podczas wernisażu będą wykonywane zdjęcia w celu promocji Biblioteki.

Luty 2020

BIBLIOTEKA CENTRALNA: „HISTORIA, BARWA I WYPOSAŻENIE 3 PUŁKU UŁANÓW ŚLĄSKICH” – SPOTKANIE Z LESZKIEM KASIARZEM I PRZEDSTAWICIELAMI OCHOTNICZEGO SZWADRONU 3 PUŚ

8 lutego/17:00 - 18:30
Historia, barwa PUŚ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Historia, barwa i wyposażenie 3 Pułku Ułanów Śląskich" z Leszkiem Kasiarzem i przedstawicielami Ochotniczego Szwadronu 3 PUŚ, które odbędzie się w sobotę 8 lutego o godzinie 17.00 w Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Wstęp wolny.

BIBLIOTEKA CENTRALNA: DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

13 lutego/15:30 - 17:00
Dyskusyjny Klub Książki

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy będzie problematyka książki "Uwikłane" Tonie Morrison. Egzemplarze dla osób chcących wziąć udział w spotkaniu czekają na Państwa w bibliotece. Spotkanie odbędzie się w czwartek 13 lutego o godzinie 15.30 w budynku w ogrodzie biblioteki. Wstęp wolny.

Dowiedz się więcej »

FILIA NR 4 (BOBROWNIKI ŚLĄSKIE): „PAPIEROWE BAJANIE”

13 lutego/16:00 - 17:00

Serdecznie zapraszamy najmłodszych na zajęcia plastyczno literackie "Papierowe bajanie". W programie czytanie utworu Proszę mnie przytulić Pawła Wechterowicza i wykonanie serduszka z dedykacją. Zajęcia odbędą się 13 lutego o godzinie 16.00 w Filii nr 4 w Bobrownikach Śląskich. Obowiązują zapisy: osobiście lub telefonicznie pod nr. 32 384 08 70. Wstęp wolny.

Dowiedz się więcej »

BIBLIOTEKA CENTRALNA: „ZE WSCHODU NA ZACHÓD. BIRMA. IZRAEL. MEKSYK” – SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z REGINĄ BIERNACKĄ I TERESĄ POLOCZEK

13 lutego/17:00 - 18:30

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podróżnicze „Ze wschodu na zachód. Birma. Izrael. Meksyk” z Reginą Biernacką i Teresą Poloczek, które odbędzie się w czwartek 13 lutego o godzinie 17.00 w Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Lubosza w Tarnowskich Górach. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku. Informujemy, że w trakcie spotkania będą wykonywane zdjęcia w celu promocji biblioteki. Wstęp wolny.

„RANDKA W CIEMNO…Z KSIĄŻKĄ” NA DWORCU AUTOBUSOWYM

14 lutego/10:00 - 15:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Randka w ciemno... z książką", która odbędzie się na Dworcu Autobusowym w Tarnowskich Górach w Walentynki. Na uczestników czekać będą zapakowane egzemplarze, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu, przeczytać i przekazać innej osobie. Ideą akcji jest to, by książki powędrowały w świat. Dajcie się zaskoczyć!

Dowiedz się więcej »

BIBLIOTEKA CENTRALNA: „MROŹNE OPOWIEŚCI. Z ŻYCIA INUITÓW” – SPOTKANIE PODRÓŻNICZE Z MATEUSZEM ŚWISTAKIEM

15 lutego/15:00 - 16:30

Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców do udziału w nowym cyklu podróżniczym zatytułowanym "Spotkania dookoła świata", który poprowadzi Mateusz Świstak. Na pierwsze spotkanie pt. "Mroźne opowieści. Z życia Inuitów" zapraszamy w sobotę 15 lutego o godzinie 15.00 do Czytelni Czasopism. Zapisy pod numerem 791 751 721. Wstęp wolny. Zadanie finansowane jest przez Urząd Miasta w ramach programu "Postaw na rodzinę".

+ Export Events