Dofinansowanie z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Miło nam poinformować, że we wrześniu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości

29 695,00 zł.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.
Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
W ramach zadania zakupiono: 5 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 1 komputer przenośny z oprogramowaniem, oprogramowanie antywirusowe na 45 stanowisk, 5 czytników kodów kreskowych, 2 drukarki laserowe, 5 dysków zewnętrznych HDD . Koszt ogółem zadania wynosił 34 950,80 zł, z tego 29 695,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.