Filia nr 4 Bobrowniki Śląskie

„Akademia Biblioteka. Spotkania z nauką dla dzieci i młodzieży”

Miło nam jest poinformować, że w Filii nr 4 w Bobrownikach Śląskich został zainicjowany projekt pt.: „Akademia Biblioteka. Spotkania z nauką dla dzieci i młodzieży”, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych, takich jak chemia, matematyka, fizyka czy biologia poprzez zabawę, a także zmotywowania uczestników do poszukiwania swojego nowego hobby i pasji do wiedzy oraz zdobywania jej również poza szkołą. W ramach projektu uczestnicy między innymi zbudują kartonowy model komórki zwierzęcej, dowiedzą się, jak działa drukarka 3D, zobaczą kolorowe eksperymenty chemiczne oraz poszukają matematycznego piękna w przyrodzie. Ostatnim punktem projektu jest wycieczka do Planetarium- Śląskiego Parku Nauki. Chętnych zapraszamy do kontaktu z filią nr 4. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.