Godz. 10:00

Ferie w Bibliotece „Mały naukowiec – warsztaty dla dzieci”.

Serdecznie zapraszamy dzieci na Ferie w Bibliotece zatytułowane „Mały naukowiec – warsztaty dla dzieci”. Ferie odbędą się w drugim tygodniu ferii i przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia.

Zajęcia będą odbywać się w domku w ogrodzie Biblioteki (wejście od ul. Nowaka).

Prosimy o przybycie na pierwsze zajęcia z opiekunem w celu wypisania karty uczestnika.

Zapisy prowadzone są w Dziale dla Dzieci i Młodzieży lub pod numerem telefonu 32 / 285 41 60 wew. 11.

W programie:

• 23.01 (10.00 – 11.00) Naukobus – co tak świeci, (Zajęcia odbędą się w ogrodzie Biblioteki. Prosimy o ciepły ubiór.)

Odkryj tajemnice luminescencji, fluorescencji oraz światła UV. Sprawdź czy gazy mogą świecić i czy można zapalić światło bez użycia prądu.

• 24.01 (10.00 – 11.00) Ryzyk – fizyk,

Poznaj różne fizyczne doświadczenia związane z równowagą, ciśnieniem oraz siłą odśrodkową.

• 25.01 (10.00 – 11.00) Magiczne eksperymenty,

Przekonaj się, że chemia jest trochę magiczna, a magia trochę chemiczna.

• 26.01 (10.00 – 11.00) Co to znaczy mieć ph?,

Czym jest ph, jak je zbadać i jakie ma zastosowanie.

• 27.01 (10.00 – 11.00) Lodowe eksperymenty.

Dowiedz się jak to jest możliwe, że lód jest suchy, co to jest sublimacja i czy można zagotować wodę w czajniku bez użycia ciepła.

Informujemy, że podczas imprezy wykonywane będą zdjęcia w celu promocji Biblioteki.

Wydarzenie organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Regulamin organizacji imprez w okresie stanu zagrożenia epidemicznego – 2022 rok – kliknij tutaj

Zadanie finansowane przez Urząd Miasta w ramach programu “Postaw na rodzinę”.