22 marca 2023

“Kolory Indii” –  spotkanie z dr Beatą Poprawą i dr Dorotą Tiszler

Kerala znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego. Podróżników i turystów zachwyca wszechobecną zielenią i kalejdoskopem pejzaży. Nic dziwnego, że prowadzące spotkanie dr Beata Poprawa oraz dr Dorota Tiszler pokochały to miejsce. Przy dźwiękach muzyki „przemierzaliśmy” razem z nimi tę przepiękną część Indii poznając indyjską religię, aromatyczną kuchnię, tradycyjną medycynę, jaką jest ajurweda,  indyjskie zwyczaje. Odwiedziliśmy herbaciane pola oraz wiele innych malowniczych miejsc. Jednak największe wrażenie na naszych prowadzących zrobili ludzie. Ludzie noszący na co dzień barwne, tradycyjne stroje,  niezwykle życzliwi, gościnni i zawsze uśmiechnięci.

Na zakończenie prowadzące spotkanie przygotowały dla uczestników niespodzianki, które można było wygrać odpowiadając na pytania związane z Indiami.

Dziękujemy Tarnogórskiemu Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku za miłą współpracę i pomoc w organizacji spotkania.