19 kwietnia 2023

Spotkanie z Janem Englertem

Wczoraj (19.04.2023 r.) gościliśmy w naszej Bibliotece Jana Englerta, polskiego aktora teatralnego i filmowego, reżysera, profesora sztuk teatralnych oraz dyrektora artystycznego Teatru Narodowego w Warszawie. Spotkanie poprowadził redaktor Marek Mierzwiak. Publiczność miała doskonałą okazję, by dowiedzieć się, jak ważny dla naszego gościa jest kontakt z widzem. Pan Englert opowiedział o swojej roli jako dyrektora teatru i co dla niego oznacza ta funkcja. Usłyszeliśmy też o ważnych kreacjach aktorskich w jego życiu i czemu były takie wyjątkowe. Spotkanie było okazją do refleksji nad doświadczeniem idącym z wiekiem. Na prośbę publiczności nasz gość zadeklamował wiersz „Kwiaty polskie” Juliana Tuwima. Aktor zachęcał też do sięgnięcia do książki „Bez oklasków”, autorstwa Jana Englerta i Kamili Dreckiej, która jest w zbiorach naszej Biblioteki.

Był również czas na zadawanie pytań, zdobycie autografu, czy zrobienie zdjęć z gościem.