10 maja 2023

Spotkanie z Arturem Barcisiem

10 maja gościliśmy w naszej Bibliotece Artura Barcisia, polskiego aktora filmowego, dubbingowego, teatralnego i telewizyjnego, reżysera oraz scenarzystę. W rozmowie z prowadząca Zuzanną Sokołowską opowiedział on o swoich początkach jako artysta. Pan Barciś podzielił się swoimi wspomnieniami z najmłodszych lat, jak i tych związanymi z uczęszczaniem do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Poznaliśmy kulisy kastingowe dwóch najbardziej rozpoznawalnych ról pana Artura, czyli serialowych Norka z Miodowych lat i Czerepacha z Rancza. Nasz gość opowiadał o swoich doświadczeniach teatralnych oraz jak pandemia wpłynęła na rozwój jego kariery i popularności w mediach.

Po rozmowie Pan Artur poświęcił jeszcze czas naszym gościom, rozdając autografy i robiąc sobie z nimi zdjęcia, a na pamiątkę spotkania w Tarnowskich Górach otrzymał on w prezencie jego własny portret namalowany przez panią Justynę Andraczek.