24 maja 2023

Spotkanie z Dorotą Sumińską

W środę (24.05.2023 r.) mieliśmy okazję gościć w naszej Bibliotece panią Dorotę Sumińską, lekarza weterynarii, autorkę książek, programów telewizyjnych i radiowych poświęconych zwierzętom. W trakcie spotkania zatytułowanego „Zwierzę Ci się” mogliśmy usłyszeć o komunikacji w przyrodzie i problemie hodowli zbyt dużej ilości zwierząt zarówno tych szykowanych na ubój, jak i tych, z których pozyskiwane są np. produkty mleczne. Pani Dorota opowiedziała nam o swoim życiu jako weganka i jak taka dieta wpłynęła na jej zdrowie. Z czym łączy się ograniczenie spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego i w jaki sposób ma on pozytywny wpływ na poprawę ogólnego stanu naszej planety. Oczywiście nie zabrakło rozmów dotyczących domowych pupili. Publiczność szczególnie interesowały kwestie dotyczące żywienia psów i kotów, ich odrobaczania i szczepień. Nie zabrakło też np. pytań o hodowlę pszczół lub poglądów naszego gościa na temat odstrzałów dzików.

Po rozmowie był czas, by indywidualnie porozmawiać z panią Dorotą, zdobyć autograf lub zdjęcie.