20 maja 2023

Wioska Wikingów

20 maja do naszej Biblioteki zawitali Wikingowie wraz ze swoją osadą. Podczas imprezy plenerowej w ogrodzie, nasi goście mieli okazję zobaczyć dawną broń, postrzelać z łuku i zagrać w dawne gry. Nie zabrakło stoiska, na którym można było poznać tajniki dawnych metod tkackich oraz takiego z wróżbami z run. Miłośnicy kuchni mieli okazję wykonać swoje własne podpłomyki i upiec je nad paleniskiem. Wiele radości sprawiły pokazy walk wojowniczych wikingów i późniejsza nauka posługiwania się mieczem. Imprezę przeprowadziła Grupa Rekonstrukcji Historycznej Utgard.

Cieszymy się, że nasi mali i duzi goście czerpali dużo radości z uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zapraszamy na następne imprezy plenerowe już niebawem.

Zadanie finansowane było przez Urząd Miasta w ramach projektu „Postaw na rodzinę”.

Filmowa relacja z wydarzenia na portalu Facebook – kliknij