5 czerwca 2023

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

5 czerwca miało miejsce spotkanie z Mariuszem Szczygłem – reporterem, felietonistą, pisarzem non-fiction i czechofilem.

Wydarzenie pt. „Kultura czeska, moja laska nebeska” było opowieścią o Czechach – państwie i społeczeństwie. Poznaliśmy wiele opowieści i anegdot o zjawiskach kulturowych, obyczajowości oraz języku czeskim. Czesi w oczach Mariusza Szczygła jawią się jako społeczeństwo ateistyczne, które podnosi zwyczajność do rangi sztuki, lubi zaśmiewać różne sprawy i świętować.

Podczas spotkania mogliśmy też poznać przykłady użycia słów czeskich oraz zaobserwować różnice kulturowe i językowe między Czechami a Polakami.

Czytelnicy mieli również możliwość zdobycia autografów, zrobienia zdjęć i porozmawiania z naszym Gościem.