CZARY MARY – Warsztaty naukowe dla dzieci. Ferie w Bibliotece

Zakończyliśmy dziś nasze Ferie w Bibliotece, w trakcie których nasi mali uczestnicy brali udział w akcji „CZARY MARY – Warsztaty naukowe dla dzieci”. Każdego dnia dowiadywaliśmy się czegoś nowego na temat świata, który nas otacza.

W pierwszym dniu dzieci poznały tajemnice olejków eterycznych. Dowiedziały się, skąd się biorą i do czego są wykorzystywane, a następnie mogły same stworzyć swój własny olejek.

Drugiego dnia skupiliśmy się na poznawaniu wpływu temperatury na różne substancje. Wszystkim szczególnie spodobał się suchy lód, który ma wiele zastosowań.

W środę dzieci poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas majsterkowania oraz przy pomocy prostych narzędzi, wykonały własne zabawki z drewnianych klocków.

W czwartym dniu bawiliśmy się za pomocą balonów i baniek. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zachowywać się będą balony, gdy napełni się je różnymi gazami. Wielki entuzjazm wzbudziła w dzieciach płonąca piana, którą zaprezentowali nam prowadzący oraz możliwość zostania zamkniętym w ogromnej bańce.

W ostatnim dniu bibliotecznych ferii dzieci dowiedziały się, jak za pomocą substancji dostępnych w każdym sklepie, stworzyć własne, ekologiczne środki czystości takie jak pasta czyszcząca lub spray myjący.

Zadanie finansowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Logo dofinansowanie