Filia nr 1 (Lasowice) – wakacyjne podróże z przedszkolakami

7 czerwca Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 5 w Tarnowskich Górach. Była to 20-osobowa grupa „Pszczółek” wraz z paniami. Tematem spotkania były „Wakacyjne podróże”. Dzieci wysłuchały fragmentów książki pt. „Koszmarny Karolek jedzie na wakacje” F. Simon, następnie odpowiadały na pytania związane z wakacyjnymi podróżami. Później dzieci wykonały pracę plastyczną – pokolorowały kredkami kolorowankę z wakacyjnym biwakowaniem pod namiotem w lesie – podobnie jak Koszmarny Karolek. Pod koniec spotkania oglądały wybrane przez siebie książeczki oraz zostały zachęcone do zapisania się i odwiedzania biblioteki. Było to ostatnie spotkanie z tą grupą dzieci, dlatego na pożegnanie zaśpiewały piękną piosenkę „Jestem Przedszkolakiem”.