ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Młodzieżowy Klub Książki “Pod Kasztanowcem”

Czym rożni się dziennik od pamiętnika? Gdzie najczęściej stosowany jest diariusz? Jakie są najważniejsze funkcje bloga? Na te i inne pytania znaleźli odpowiedź uczestnicy grudniowego Klubu Książki “Pod Kasztanowcem”. Inspiracją do spotkania stał się niepozorny plastelinowy ludzik, bohater książki Marii Kownackiej “Plastusiowy pamiętnik”.


Czym jest słownik, a czym encyklopedia?  Po który słownik trzeba sięgnąć by wytłumaczyć pojęcie “sezon ogórkowy”? Jakie dziś ma znaczenie hasło z encyklopedii “Nowe Ateny” Benedykta Chmielowskiego – “Koń jaki jest każdy widzi”? Tego i wiele innych cennych informacji dowiedzieli się uczestnicy listopadowego spotkania “Pod Kasztanowcem”.  Oprócz tego czytelnicy wykonali swoje własne papierowe bombki inspirowane słownikiem.


Październikowe spotkanie w Młodzieżowym Klubie Książki “Pod Kasztanowcem” działającym w bobrownickiej bibliotece pokazało, że
tworzenie komiksu jest nie lada sztuką. Ten gatunek książki wywodzący
się z gazetowych “comic strips” stał się głównym tematem spotkania. 
Młode czytelniczki  dowiedziały się o historii komiksu, najważniejszych tytułach, a także poznały najistotniejsze cechy komiksu, które wyróżniają go wśród literatury. Przez chwilę staliśmy się amerykańskim zespołem redakcyjnym na miarę potentata komiksowego Marvel Comics, by stworzyć swoją własną historię napisaną w komiksowym stylu. Dlatego też czytelniczki przyjęły na moment rolę scenarzystki, literniczki czy głównego kierownika redakcji i tym sposobem powstał pierwszy bobrownicki komiks pod tytułem “Lalka Lol w kuli” opowiadający o dzielnej Lol, która ucieka trollom i razem ze świnką Peppą znajduje schronienie w bibliotece.

większe czcionki
kontrast