„Dwa światy”: Mirosława Grzelczak-Cieślińska – Tkaniny, Marek Cieśliński – Obrazy

Prezentowane na wystawie prace wykonane w latach 2009 – 2018 przedstawiają fragment twórczości małżeństwa Mirosławy i Marka Cieślińskich, mieszkańców Tarnowskich Gór.
Mirosława ze starych i niepotrzebnych skrawków tkanin poprzez ich zszywanie i przeszywanie tworzy nowe formy – patchworki artystyczne. Marek maluje obrazy. Te dwie formy działalności artystycznej, tworzone w tak odmiennych technikach, przenikają się wzajemnie na wspólnej płaszczyźnie, jaką jest kolor. Kolor, który jest natchnieniem i jednocześnie najważniejszą istotą, odsuwającą temat i rysunek na plan dalszy.
Wspólne zainteresowania małżonków sztuką skłaniają do wzajemnego podglądania i inspirowania przy tworzeniu nowych prac oraz do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych miasta.
Wystawę można oglądać w Galerii Antresola do 27 marca 2019 r.