„Między rzemiosłem a sztuką” 2021 – wystawa prac uczniów Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach

Fotografia to przede wszystkim rzemiosło, którego opanowanie wymaga długoletniej nauki. Właściwe dobranie parametrów ekspozycji, ustawienie oświetlenia, praca z materiałami światłoczułymi, czy obróbka zdjęć w komputerze, to tylko niektóre umiejętności, które trzeba opanować aby poznać tę szeroką dziedzinę.
Równie ważne jest rozwijanie zdolności widzenia i pokazywania świata w wybranych świadomie kadrach, dzięki czemu z rzemieślników mają szansę wyrosnąć twórcy. Doskonale widać to na przykładzie prac uczniów Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach, którzy oprócz fotografii wykonywanych w trakcie zajęć, wchodzą w obszar własnych, indywidualnych poszukiwań.
Myślą przewodnią tegorocznej prezentacji jest zdjęcie klasowe, które corocznie realizują uczniowie w ramach szkolnego konkursu. Druga część ekspozycji to prace powstałe w ramach pracowni zawodowych kierunku technik fotografii i multimediów.
Opiekę merytoryczną nad uczniami głównie sprawowali nauczyciele kierunku technik fotografii i multimediów Łukasz Wyglendacz, Bartłomiej Zylla i Wiktoria Kot.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2021 r.