„OSOBLIWE TG” – WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH WYCHOWANKÓW SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO

Autorami prac o Tarnowskich Górach są wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Są to dzieci i młodzież mieszkające w internacie.

Prace zaprezentowane na wystawie są zainspirowane wycieczkami i odzwierciedlają to  jak Ci młodzi ludzie o specyficznej percepcji wzrokowej oraz wrażliwości emocjonalnej widzą i odbierają swoją najbliższą okolicę – miasto, z którym się utożsamiają i czują więź.

Zarówno dobór technik plastycznych jak i poziom artystyczny prac związany jest z wiekiem, jak i stopniem niepełnosprawności intelektualnej autorów, jednak każda z tych prac jest wyjątkowa i przede wszystkim otulona ciepłem i serduchem.

Prace powstawały pod kierunkiem Agaty Koniecznej

Wystawę można było oglądać w Galerii Antresola od 05 do 31 marca 2020 r.