Wystawa fotograficzna „Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania”

Ekspozycja przygotowana przez władze Autonomii Galicii (Xunta de Galicia) obejmuje 19 fotografii z Drogi, których autorem jest Manuel Valcarcel. Do obejrzenia wystawy zapraszają Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Górnośląski Klub Przyjaciół Camino”.

Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania – to nowy kreatywny projekt zrealizowany przez Turismo de Galicia przy współpracy z Xacobeo 21. Wystawę tworzy dziewiętnaście obrazów o wielkiej sile emocjonalnej i towarzyszące im video. Pokazuje nam ogromne znaczenie i światowy wydźwięk Drogi do Santiago, tysiącletniego szlaku, któremu Rada Europy w 1987 r. przyznała tytuł Europejskigo Szlaku Kulturowego, a w 1993 r. wpisany został przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa.

Wystawę można oglądać w Galerii Antresola od 22 listopada do 3 stycznia 2019 r.