12 lutego 2022

Spotkanie z autorkami książki „Tarnowskie Góry Romantycznie”

12 lutego w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie z autorami książki „Tarnowskie Góry Romantycznie”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak romantyczność jest postrzegana przez twórczynie poszczególnych tekstów oraz jak osoby na co dzień niezwiązane z Tarnowskimi Górami przygotowywały się do pisania opowiadań o naszym mieście. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała autorek i sama zadawała ciekawe pytania, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się co skłania pisarki do tworzenia opowiadań, podczas gdy społeczeństwo woli zaczytywać się w powieściach i wielotomowych sagach. Odpowiedź jest prosta. Każda forma literacka ma swoje grono zwolenników. My polecamy Wam sięgnięcie po „Tarnowskie Góry Romantycznie”, jak i po pozostałe antologie wydawnictwa Almaz. Już czekamy na następne.