24 marca 2022

Spacer po mieście dla obywateli Ukrainy

W środę nasi ukraińscy goście mieli okazję uczestniczyć w pierwszym spacerze po mieście organizowanym przez Bibliotekę. Ich przewodnikiem była pani Zofia Lesiewicz, pedagog i przewodnik w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Dzieci oraz ich opiekunowie mogli poznać historię ulicy Zamkowej, Kościoła pw. Piotra i Pawła, Dzwonnicy Gwarków oraz zabudowań w sąsiedztwie Rynku. Spacer był nie tylko okazją do poznania historii miasta i jego zabytków, ale i do wskazania najlepszych miejsc, gdzie można ciekawie spędzić czas. Podczas zapoznawania się z architekturą Ratusza, nasi goście mieli okazję porozmawiać z Burmistrzem Tarnowskich Gór Arkadiuszem Czechem, którego interesowało jak podoba im się miasto i jakie są ich potrzeby. Pomimo że opinia obywateli Ukrainy na temat Tarnowskich Gór była jak najbardziej pozytywna, wyrażali chęć jak najszybszego powrotu do swojego kraju, gdy tylko będzie taka możliwość. Spacer zakończył się w radosnym nastroju i ogólnie wyrażonej chęci na kolejne spotkania tego typu. Obiecujemy, że będzie ich więcej.