5 czerwca 2022

Spotkanie dla dzieci z weterynarzem Łukaszem Łebkiem

W niedzielę (5 czerwca) w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie dla dzieci z weterynarzem Łukaszem Łebkiem. Nasi mai goście dowiedzieli się na czym tak naprawdę polega zawód lekarza zwierząt i co trzeba zrobić, by się nim stać. Pan Łukasz opowiadał o ciekawych przypadkach wśród swoich pacjentów, co miało być przestrogą dla dzieci, by zawsze sprzątały po sobie rzeczy, gdyż mogą zostać połknięte przez zwierzaka lub, by nie karmiły swoich pupili produktami, które im szkodzą. Najważniejszym przesłaniem dla dzieci było to, by obserwować swoje kudłate pociechy i zauważać zmiany w ich zachowaniu, bo to właściciele znają swoje zwierzęta najlepiej.
Ze spotkania każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie. Dzieci wiedzę, by dobrze opiekować się swoimi zwierzętami, rodzice rozrywkę, a pan Łebek dużo dodatkowych informacji na temat gekonów.