29 lipca 2022

Wakacyjne warsztaty w Bibliotece

Zakończyliśmy cykl wakacyjnych warsztatów w naszej Bibliotece. Przez cały miesiąc gościliśmy dzieci na różnorodnych zajęciach.

W pierwszym tygodniu, podczas spotkań zatytułowanych „Malowany świat – warsztaty rękodzieła” nasi mali artyści nauczyli się techniki decoupage, którą ozdobili świeczniki, szkatułki, tacki i inne drewniane akcesoria. Niestraszna im już też sztuka ozdabiania porcelany. Po wypaleniu farby ich dzieła w postaci filiżanek i talerzyków, będą niezwykłą ozdobą i piękną pamiątką spędzonego u nas czasu.

Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Omelan.

Drugi tydzień dzieci spędziły z warsztatami filmowymi MiniMax prowadzonymi przez panią Elżbietę Omelan. Nasi młodzi filmowcy mieli trudne zadanie, bo w trakcie całych zajęć musieli nakręcić aż dwa filmy. Pierwszy miał opowiadać o naszej Bibliotece, a drugi miał być fabularny. Utworzone grupy nakręciły filmy, z których jeden okazał się być historią kryminalną o największej grabieży jaką widziała Biblioteka w Tarnowskich Górach,a drugi była to fantastyczna animacja poklatkowa z motywem wskakiwania w świat baśni.

Na zajęciach ceramicznych w trzecim tygodniu, nasi mali artyści doskonalili swój kunszt rzeźbiarski pod okiem pana Władysława Grzesicy. Spod ich rąk wyszły domki, świeczniki, kwieciste ozdoby oraz małe figurki, które wcześniej były pieczołowicie projektowane. Mamy nadzieję, że wykonane dzieła długo będą pamiątkami wspólnie spędzonego czasu.

W ostatnim tygodniu odbywały się warsztaty jubilerskie. Wspólnie uczyliśmy się jak wykonać koralikowe bransoletki i kolczyki przy użyciu specjalistycznego sprzętu jubilerskiego. Poznaliśmy tajniki makramy i różne sposoby jej wykorzystania. Na sam koniec dzieci stworzyły kolorowe mozaiki przy pomocy różnorodnych kamyczków oraz kawałków szkła.

Zajęcia poprowadziła pani Marta Jędras.

Zadanie finansowane było przez Urząd Miasta w Tarnowskich Górach w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Postaw na rodzinę
Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry