Wystawa plenerowa: „Hiszpania inspiruje”

Na wystawie będącej platformą łączącą Hiszpanię i Polskę prezentowane są charakterystyczne dla Hiszpanii elementy kultury, sztuki, sportu, gastronomii, przyrody i architektury, widziane oczami 11 znakomitych polskich ilustratorów: Hanny Cieślak, Zosi Dzierżawskiej, Daniela Gutowskiego, Tymka Jezierskiego, Martyny Kostrzyckiej, Izy Kaczmarek-Szurek, Patryka Mogilnickiego, Oli Niepsuj, Kornela Nurzyńskiego, Tomasza Opalińskiego i Dawida Ryskiego. Kuratorem ekspozycji jest polski ilustrator Patryk Mogilnicki.

Wystawa jest efektem współpracy z Ambasadą Hiszpanii w Polsce, Instytutu Turystyki Turespaña, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Wystawę można było oglądać do 30 lipca 2021 r. w ogrodzie Biblioteki.