Ferie w Bibliotece „CZARY MARY – warsztaty naukowe dla dzieci”

Serdecznie zapraszamy dzieci na Ferie w Bibliotece zatytułowane „CZARY MARY – Warsztaty naukowe dla dzieci”. Ferie odbędą się w pierwszym tygodniu ferii i przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia.

Zapisy prowadzone są w Dziale dla Dzieci i Młodzieży lub pod numerem telefonu 32 / 285 41 60 wew. 11.

W programie:

– 14.02 (10.00 – 11.00) Fizjologia roślin – olejki eteryczne

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym są olejki eteryczne i jak się je pozyskuje, wykonają własny olejek.

– 15.02 (10.00 – 11.00) Świat pod lupą – jak temperatura wpływa na substancje

Wyjątkowo ciekawe eksperymenty wyjaśniające czym jest rozszerzalność cieplna, pojemność cieplna oraz przewodnictwo cieplne.

– 16.02 (10.00 – 11.00) Warsztaty konstruktorskie

Na warsztatach dzieci zapoznają się z obsługą podstawowych narzędzi. Wykorzystają swoje umiejętności aby stworzyć drewniane zabawki.

– 17.02 (10.00 – 11.00) Bańkowo – balonowe szaleństwo, czyli laboratorium dobrej zabawy

Na warsztatach dzieci wykonają doświadczenia związane z balonami i bańkami, wspólnie stworzą powietrzną karuzelę.

– 18.02 (10.00 – 11.00) Eko – środki czystości

Uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznawać produkty szkodzące naturze i czym je zastąpić, by nie zagrażały nam i naszemu otoczeniu, sami przygotowują eko środki.

Regulamin organizacji konkursów i warsztatów w okresie epidemii wirusa SARS-CoV-2– kliknij

Wydarzenie organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Zadanie finansowane przez Urząd Miasta w ramach programu “Postaw na rodzinę”.