21 czerwca 2022

Godz. 18:00

NOC KUPAŁY w bibliotece

21 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na obchody NOCY KUPAŁY! To starodawne, słowiańskie święto miłości związane z letnim przesileniem słońca, które obchodzone było w najkrótszą noc w roku. W jego trakcie dziewczęta oraz młodzieńcy bawili się przy ogniskach. Pleciono wianki z pachnących kwiatów i ziół, po czym puszczano je na rzece, a święto wieńczyło poszukiwanie mitycznego Kwiatu Paproci.

W Bibliotece chcemy choć trochę posmakować atmosfery tego dawnego święta, dlatego zapraszamy do udziału w zabawie w ogrodzie od ul. Nowaka.

Wstęp wolny!

W programie:

18.00 – Rozpoczęcie

– stragany z rękodziełem,

– rodzinne zabawy ludowe. Zajęcia ruchowo-taneczne z poznawaniem prostych piosenek ludowych. (obowiązują zapisy)

19.00 – „Magiczne napoje”- stoisko z naparami ziołowymi,

19.30 – Warsztaty z plecenia wianków,

20.30 – Muzyka łączy pokolenia: koncert Kapeli Fedaków,

21.40 – Fireshow – pokaz ogniowy.

Zapisy na zajęcia pod nr tel. 32 285-41-60 w.11

Wydarzenie organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Regulamin organizacji konkursów i warsztatów w okresie stanu zagrożenia epidemicznego – 2022 rok – kliknij

Informujemy, że podczas imprezy wykonywane będą zdjęcia w celu promocji Biblioteki.