3 grudnia 2022

Godz. 16.00

Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem „Niezwykły świat śląskiego humoru”

„Jak niezwykły jest świat śląskiego humoru?. Otóż śląskie wice to zaledwie mała część szerszego zjawiska, jakim jest – śląskie poczucie humoru, bo ono w gruncie rzeczy polega nie tylko na ciepaniu wicami, ale na pewnej oryginalnej, dowcipnej, pogodnej postawie życiowej, dzięki której wielu Ślązoków potrafi żartować nawet z trudnych zdarzeń życiowych. Przykładowo pewien Ślązok po amputacji nogi powiedział w szpitalu do smutnej rodziny: „ Wejrzijcie yno! Bezmała Ponboczek biere se mie do nieba po konsku!”. Zaiste więc śląski humor to nie kabaret, ale ważny element śląskiej kultury. I o tm będzie nasze spotkanie!”

3 grudnia (sobota) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z Markiem Szołtyskiem, pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem.

Wstęp wolny! Obowiązują zapisy pod nr tel. 791-751-721

Wydarzenie organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Regulamin organizacji imprez w okresie stanu zagrożenia epidemicznego – 2022 rok – kliknij tutaj

Informujemy, że podczas imprezy wykonywane będą zdjęcia w celu promocji Biblioteki.

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem 03.12.22 r. - plakat