18 czerwca 2022

Godz. 18:00

Wystawa Fotograficzna Macieja Goryla / wernisaż 18 czerwca godz. 18.00

W dniach od 18 czerwca do 30 lipca serdecznie zapraszamy do Galerii Antresola na wystawę fotograficzną Macieja Goryla.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.00

Autor wystawy o sobie

„Przygodę z fotografią rozpocząłem w lipcu 2010 roku.

Zacząłem fotografować otaczającą mnie przyrodę i architekturę – odnajdując coraz więcej ciekawych miejsc w rodzinnych Tarnowskich Górach.

Po kilku miesiącach możliwości techniczne aparatu zaczynały mi nie wystarczać, ćwiczyłem na nim przede wszystkim poprawną kompozycję i kadrowanie. W miarę upływu czasu postanowiłem zainwestować w lepszy sprzęt, gdzie ustawienia manualne zaczynają grać pierwsze skrzypce, a jakość zdjęć zależy od tego jak zostanie ustawiony aparat do fotografowania danej chwili.

Metodą prób i błędów walczyłem o coraz lepsze zdjęcia!

Aż pewnego dnia podczas popołudniowego spaceru udało mi się popełnić zdjęcie, z którego byłem prawdziwie dumny i postanowiłem wysłać je na konkurs. Udało się – 2012 rok i pierwsza publikacja mojego autorskiego zdjęcia na łamach magazynu National Geographic Polska.

Pasja narastała, czas wolny przeznaczałem już tylko i wyłącznie na fotografie. Kierowała mną chęć tworzenia i wyrażania swoich emocji za pomocą swojej twórczości. Nadeszły trzy kolejne publikacje na łamach magazynu National Geographic Traveler Polska.

Od 2019 roku rozpocząłem przygodę fotograficzną, ale już na skalę całego kraju, a nawet poza Jego granice, aby ukazać piękno otaczającego nas świata.

Efektem było zaproszenie do śniadaniowego programu Telewizji Polskiej – Pytanie na Śniadanie.

Na początku 2020 roku otrzymałem nominację w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku 2019. Bardzo to miłe, mieć wsparcie i siłę w ludziach – to najcenniejsze bogactwo ludzkiego życia !

Dziękuję Wam wszystkim za moc jaką mi przekazuje do dalszej walki o marzenia!”

http://www.maciejgoryl.pl/o-mnie/– kliknij