2 czerwca 2023

Spotkanie z bajką w ogrodzie Biblioteki

W dniach od 01 do 7 czerwca 2023 trwał XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – akcja promująca czytelnictwo i wartościową literaturę dla najmłodszych!

W kolejnych dniach Tygodnia Czytania Dział dla Dzieci i Młodzieży organizował spotkania z książką i głośnym czytaniem. W tym roku hasłem akcji jest „Książka jest jak ogród’.  Piękna pogoda sprzyjała, czytanie odbywało się zatem w ogrodzie bibliotecznym. Mali czytelnicy mieli okazję wysłuchać bajek o przygodach Fenka, a także książki „ Drzewo” Rodrigo Mattioli. Historia opowiedziana w książce stała się inspiracja do projektowania własnych papierowych  ogrodów. Oprócz tego na dzieci czekały wiele innych atrakcji np. bańki mydlane, rysowanie kredom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim małym gościom za przyjęcie zaproszenia i włączenie się w akcję głośnego czytania!