Wakacyjne warsztaty artystyczne w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy dzieci od 7. roku życia na Wakacyjne warsztaty artystyczne.

Zajęcia odbędą się w budynku w ogrodzie Biblioteki (wejście od ul. Nowaka).

• Od 03 do 07 lipca (10.00-11.30) – Warsztaty filmowe

Jak kreatywnie wykorzystać smartfona? Można na nim robić na przykład filmy animowane. Wszystko to przy pomocy darmowej aplikacji, która poznają nasi uczestnicy. Nie zabraknie również animacji poklatkowej z wykorzystaniem wycinanek oraz zdjęć zrobionych podczas zajęć.

• Od 10 do 14 lipca (10.00-11.30) – Mały jubiler – warsztaty jubilerskie (od 9 roku życia)

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów. Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowych dekoracji (biżuteria, mozaiki, makramy).

• Od 17 do 21 lipca (10.00-11.30) – Warsztaty rękodzieła

Jak wyglądało życie codzienne ludzi w średniowieczu? Jak ozdabiano ubrania, wytwarzano kremy i wywarzano świece? Przez tydzień warsztatów nasi uczestnicy poznają rękodzieła, które dadzą możliwość zajrzenia choć odrobinę w życie naszych przodków.

• Od 24 do 28 lipca (10.00-11.30) – Warsztaty ceramiczne

Nasi mali rzeźbiarze po raz kolejny będą mogli spróbować swoich sił w kształtowaniu różnych przedmiotów z gliny. Nie ma to jak własnoręcznie wykonana figurka lub świecznik, które mogą być oryginalną ozdobą pokoju lub świetnym prezentem dla bliskiej osoby.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerem 32/285-41-60 wew. 14

Zadanie finansowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry w ramach programu Postaw na rodzinę.