7 października 2023

Noc Bibliotek!

7 października w całej Polsce obchodzona była Noc Bibliotek. Również w naszej Bibliotece na gości czekała moc atrakcji. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy bibliotecznym torem przeszkód czyli specjalnymi zadaniami dla dużych i małych rozmieszczonymi w poszczególnych działach. Zdobywając kolejne pieczątki za poprawnie wykonane wyzwania odkrywało się hasło, za które można było wylosować nagrodę.

W budynku w ogrodzie na grupy czekał magiczny escape room. Zadaniem uczestników było pokonanie łamigłówek i odkrycie przepisu na szczęście.

Noc Bibliotek była też okazją do wyjątkowych spotkań. Najmłodsi mogli poznać ducha kopalni w spektaklu „O skarbniku z głębokiej kopalni” w wykonaniu Teatru Bajkowe Skarbki Śląska.* Całe rodziny wzięły udział w seansie filmu „Moja mama gorylica”.

Aby dobry humor dopisywał poznaliśmy tajniki śmiechojogi podczas zajęć poprowadzonych przez Annę Komorę. Dzięki ćwiczeniom wiemy jak wywoływać uśmiech na twarzy nawet w niesprzyjających warunkach.

Zwieńczeniem dnia było spotkanie z panią Katarzyną Zdanowicz, dziennikarką, prezenterką telewizyjną, autorką książki „Zawsze mówi, że wróci”, która opowiedziała o bohaterkach swojej książki i ich trudnych przeżyciach. W swojej opowieści zawarła też wątki osobiste związane z jej życiem zawodowym oraz rodzinnym.

W trakcie całej Nocy Bibliotek prowadzony był Kiermasz Taniej Książki, który potrwa jeszcze do 13. Października. Zapraszamy do holu na parterze w godzinach pracy Biblioteki

* Zadanie finansowane było przez Gminę Tarnowskie Góry w ramach dotacji celowej do programu „Postaw na rodzinę”.