3 listopada 2023

Godz. 17:00

„Oritoklacje” – wernisaż obrazów Michała Banasia

Serdecznie zapraszamy 3 listopada 2023 r. o godzinie 17.00 na wernisaż obrazów Michała Banasia zgromadzonych na wystawie pod tytułem „Oritoklacje”.

Michał Banaś to student Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest absolwentem Fotografii Artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowskich Górach. Dwukrotny laureat ‘Małego Festiwalu Sztuki Wysokiej’, aktywny członek Praktyk Performatywnych. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i wydarzeniach w Tarnowskich Górach, Bytomiu, Nakle Śląskim i Katowicach.

W malarstwie zajmuje się deformacją ciała ludzkiego, którą wykorzystuje do odtworzenia wspomnień i snów. W prace przelewa podkreślony zniekształceniami ładunek emocjonalny. Tworzy  autobiograficzne video performance wizualizujące wewnętrzne konflikty ugruntowane w swoich przeżyciach.

Wystawa potrwa do 25 listopada 2023 r.

Regulamin organizacji imprez.

Informujemy, że podczas imprezy będziemy robili zdjęcia, aby promować Bibliotekę.