19 października 2023

„Życie to podróż – tym razem Indie” – spotkanie z Lucyną Kaminską-Grellą

19 października w naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze organizowane wraz z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tym razem do Indii w swoich opowieściach zabrała nas pani Lucyna Kaminska-Grella. Indie to kraj, który w niezwykły sposób pobudza ludzką wyobraźnie. W tym roku już trzeci raz spotkaliśmy się by o nich posłuchać i za każdym razem mamy okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Pani Lucyna zabrała nas w podróż po tak zwanym Złotym Trójkącie, czyli terenach miedzy miastami Delhi, Jaipur oraz Agrą. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie codzienne mieszkańców Indii. Pani Lucyna mówiła o walucie, której bezwzględnie nie wolno wywozić za granicę oraz o losie kobiet tamtych terenów, które żyją w restrykcyjnym patriarchacie i bez opieki mężczyzn praktycznie nie istnieją. W trakcie spotkania mogliśmy zobaczyć zdjęcia i posłuchać opowieści o takich miejscach, jak Kutb Minar, kompleksie świątyń Akshardham i słynnym Tadż Mahal. Ciekawym wątkiem były informacje dotyczące pogrzebów odprawianych w Waranasi nad Gangesem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania.