12 kwietnia 2024

Godz. 18:00

„Camino – droga, która wzywa” spotkanie z Wojciechem Warzechą

MBP im. Bolesława Lubosza oraz Górnośląski Klub Przyjaciół Camino zapraszają 12.04.2024 r. (piątek)  w godz. 18.00-20.00 na spotkanie z Wojciechem Warzechą – podróżnikiem, wędrowcem, autorem bloga „Z plecakiem bez biura” oraz książki „Camino pierwszy raz, czyli jak przygotować się do drogi”.

Autor zabierze nas na Camino Frances, drogę najczęściej wybieraną przez „pierwszoroczniaków”, dalej przez górzyste del Norte i Primitivo, nadmorskie Costa, by na koniec, najdłuższą Via de la Plata dojść aż na koniec świata. Opowie o ludziach spotkanych w drodze i o magicznych miejscach oraz sytuacjach na szlaku. Zaprosi nas do świata owianego legendą, na szlaki ludzi poszukujących zmiany i niezwyczajnej przygody, na drogę, która odmienia życie.
Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Camino pierwszy raz, czyli jak przygotować się do drogi”. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

Wojciech Warzecha (rocznik 1964) jest autorem bloga „Z plecakiem bez biura”, na którym od 2017 roku dzieli się poradami i pomysłami dotyczącymi m.in. przygotowania się do samodzielnego wyjścia na Camino de Santiago. W ciągu ostatnich ośmiu lat przeszedł na piechotę ponad 6800 kilometrów, z czego na Camino blisko 4500 kilometrów. We wrześniu 2023 roku wydał swoją pierwsza książkę „Camino pierwszy raz, czyli jak przygotować się do drogi”.

Jego naturalnym środowiskiem są góry. W ubiegłym roku przeszedł samotnie Tour du Mont Blanc i GR 20 na Korsyce (uważany za najtrudniejszy górski szlak długodystansowy w Europie). Wcześniej samodzielnie przygotował i zrealizował wyprawy do Patagonii w Chile i Argentynie, później do Peru i Boliwii. Zakochany bez pamięci we włoskich Dolomitach, gdzie czas spędza na via ferratach i trekkingach.

Zapisy pod nr. telefonu +48 791 751 721

Regulamin organizacji imprez.

Informujemy, że podczas imprezy będziemy robili zdjęcia aby promować Bibliotekę.