5 kwietnia 2024

Godz. 18:00

„Haftowany misz-masz” -wystawa prac Anny Pasek

Serdecznie zapraszamy 5 kwietnia 2024 r. o godzinie 18.00 na wernisaż haftów Anny Pasek zgromadzonych na wystawie pod tytułem „Haftowany misz-masz”.

Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2024 r.

Anna Pasek mieszka w Bytomiu, ale sercem związana jest z Tarnowskimi Górami.
Od najmłodszych lat stara się rozwijać w swoich pasjach. Jako dziecko zainteresowała się fotografią, do której zamiłowanie rozwinęło się, kiedy pojawiły się aparaty cyfrowe.
Na początku lat dwutysięcznych powróciła do jednego ze swoich hobby, które zaczęło się szkole podstawowej na lekcjach ZPT: haftowania metodą krzyżykową. Po jakimś czasie połączyła to z umiejętnością szycia na maszynie.
Na wystawie znajdziecie Państwo hafty, które obecnie są własnością pani Anny oraz te, które zostały przez nią podarowane różnym osobom, ale dzięki uprzejmości obdarowanych, zostały wypożyczone na czas ekspozycji.
Artystka swoje prace zaczęła wystawiać niedawno. Prezentowała je na wystawach i konkursach organizowanych m.in. przez:

2011 – AKS Chorzów
2011 – BCK  Bytom
2011 – MBP Bytom
2011 – Muzeum Miejskie Siemianowice Śląskie
2012 – MBP Bytom
2013 – MBP Bytom
2013 – Górnośląski Park Etnograficzny Chorzów
2013 – PUOT Polanica Zdrój
2014 – MBP Bytom

Regulamin organizacji imprez.

Informujemy, że podczas imprezy będziemy robili zdjęcia, aby promować Bibliotekę.