Filia nr 4 Bobrowniki Śląskie

29 czerwca 2023

Filia nr 4 Bobrowniki Śląskie

Wycieczka do Planetarium

Ostatnią lekcją w ramach projektu „Akademia Biblioteka. Spotkania z nauką dla dzieci i młodzieży” była lekcja astronomii i geofizyki. Grupa dzieci pojechała na wycieczkę do chorzowskiego Planetarium Śląskiego Parku Nauki, gdzie mieli okazję uczestniczyć w seansie popularnonaukowym „Explore” oraz zwiedzić wystawę „Geofizyka”, na której poznano ciekawostki o trzęsieniach ziemi, meteorologii, tworzenia się piorunów czy sprawdzić na własnej skórze, czym się różni klimat suchy od wilgotnego. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia Biblioteka” złapiecie bakcyla na dalsze poszerzanie swojej wiedzy o naukach ścisłych.

Projekt „Akademia Biblioteka. Spotkania z nauką dla dzieci i młodzieży” został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.