Filia nr 4 Bobrowniki Śląskie

„Sztuczny świat, prawdziwa poezja. Interpretacje. Czesław Miłosz” – wystawa w Filii nr 4 (Bobrowniki Śl.)

Rok 2024 został ogłoszony przez polski Senat rokiem Czesława Miłosza. Wydarzenie to stało się inspiracją do stworzenia wystawy, której motywem przewodnim stały się wiersze noblisty. Wybrane słowa z bogatej twórczości Czesława Miłosza zostały wykorzystane jako prompty do komunikacji ze sztuczną inteligencją. To potężne narzędzie służące  do modelowania wiedzy i danych stawia przed człowiekiem wiele wyzwań, które niosą ze sobą zarówno korzyści jak i zagrożenia.

Wystawa ma za zadanie stać się przyczynkiem do rozmowy o przyszłości AI i jej sposobów wykorzystania, miejscu człowieka w cyfrowym świecie oraz roli literatury w jego życiu.

Stworzone grafiki przez AI można oglądać w filii nr 4 w Bobrownikach Śląskich do 29 maja oraz online https://flic.kr/s/aHBqjBpkwx