„Poznajemy świat przez zabawę” – Ferie w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy dzieci na Ferie w Bibliotece zatytułowane „Poznajemy świat przez zabawę”. Ferie odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych i przeznaczone są dla dzieci od 7. roku życia.

Zajęcia będą odbywać się w domku w ogrodzie Biblioteki (wejście od ul. Nowaka).
Zapisy prowadzone będą od wtorku 16 stycznia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży lub pod numerem telefonu 32 285 41 60 wew. 11 (w godzinach pracy Biblioteki).
Prosimy o przybycie na pierwsze zajęcia z opiekunem prawnym w celu wypisania karty uczestnika lub przyniesienie już wypełnionej karty dostępnej w Dziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w załącznikach poniżej.

W programie:

29.01.2024 r.
Naukobus – zmysły w ciemności

W zaciemnionym i wygłuszonym wnętrzu naukobusa uczestnicy warsztatów przekonają się, jakie tajemnice skrywa zmysł wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku.

30.01.2024 r.
Pracownia VR – podwodny świat, w odwiedzinach na rafie koralowej

Za pomocą okularów VR przeniesiemy się do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Będziemy podróżować po egzotycznych krajach, pływać w gorących wodach, uratujemy żółwie z Galapagos, złapiemy w dłoń rozgwiazdy, będziemy nurkować wśród rafy koralowej.

31.01.2024 r.
Kolorowe eksperymenty

Co chemia ma wspólnego z plastyką? Jak zmieniać kolory dwóch różnych cieczy? Czy kapusta może być detektywem? Przekonamy się podczas wykonywania kolorowych doświadczeń.

01.02.2024 r.
Kuchnia molekularna

Podczas warsztatów dzieci poznają ciekawe właściwości suchego lodu, agaru, lecytyny i innych tajemnych składników. Podczas warsztatów z niezwykłych substancji stworzymy wspólnie pyszne i zdrowe przekąski.

02.02.2024 r.
Lodowe eksperymenty

Uczestnicy pokazu dowiedzą się o niskiej temperaturze (-78°C) suchego lodu oraz dlaczego lód jest suchy i co to jest sublimacja. Przekonają się, jak zrobić gaśnicę śniegową i zmienić kolory wskaźników chemicznych.

Regulamin organizacji konkursów i warsztatów

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby poniżej 16 roku życia

Zgoda na udział w wydarzeniu

Informujemy, że podczas imprezy wykonywane będą zdjęcia w celu promocji Biblioteki.
Zadanie finansowane przez Urząd Miasta w ramach programu „Postaw na rodzinę”.