„Naucz dziecko dobrych nawyków żywieniowych. …” – spotkanie z dr Dorotą Tiszler oraz mgr Heleną Nikoniuk

W piątek (19.04.2024 r.) w naszej Bibliotece miało miejsce spotkanie z dr Dorotą Tiszler oraz mgr Heleną Nikoniuk pt. „Naucz dziecko dobrych nawyków żywieniowych. Obal mity i poznaj fakty o zdrowym jedzeniu”. W trakcie rozmowy nasi goście mogli dowiedzieć się, co zrobić, by zbilansować posiłki dziecka oraz zachęcić je do zdrowszego odżywiania. Mogliśmy usłyszeć, z jakich produktów czerpiemy energię pozwalającą nam w pełni wykorzystać dzień. Poznaliśmy, na czym polega różnica między ilością jedzenia potrzebną małemu dziecku a nastolatkowi. W rozmowie poruszane były kwestie związane z obecną hodowlą zwierząt i uprawą roślin oraz tego, jak wpływają one na jakość produktów w sklepach. Nasi słuchacze dowiedzieli się też, ile cukru znajduje się w popularnych produktach oraz jak stworzyć atrakcyjne zamienniki przekąsek.